Robotik Kodlama Kulübü

4 5 üzerinden
4
6 yorum

Robotik Kulübü

Robotik kulübünde öğrencilerden matematik ve fen bilimlerindeki kazanımlarını bilişim teknolojileriyle birleştirmelerini ve mühendislik yaklaşımları ile ürüne dönüştürmelerini amaçlıyoruz.
 
Teknolojiye ve robotiğe ilgi duyan öğrencilere hem kendi bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını hem de arkadaşlarından yeni şeyler öğrenmelerini sağlayacak etkinliklerde bulunmak, bunu yaparken ise öğrencilere yalnızca teknoloji alanında değil, sponsor bulma, halkla ilişkiler gibi alanlarda da katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Öğrencilerin erken yaşta yaratıcı fikirlere sahip olabilmesi, sistematik düşünme becerilerini geliştirmesi, bilgi işlemsel ve analitik düşünme, problem çözme gibi bilişsel alanın üst düzey becerilerini geliştiriyoruz.

Süreç boyunca öğrenciler yapılar inşa edecek, görevler tamamlayacak, kod yazacak, üretimlerini derslerimizde deneyimleyeceklerdir. Programın sonunda öğrencilerimiz belirli amaçları gerçekleştiren kendi programladıkları robotları, cihazları, yapıları inşa etmiş olacaklardır

Kayıtlı: 34 öğrenci
Süre: 10 hours
Dersler: 4
Video: 9 hours
Seviye: İleri

Arşiv

Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle sohbet et
X